Вашата кошничка

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

БРЗА ИСПОРАКА

ГОЛЕМ ИЗБОР

БЕЗБЕДНО КУПУВАЊЕ

НИСКИ ЦЕНИ

Крем за проширени вени Отстранување на проширени вени природен третман за ослободување од флебитис ангиитис домашни лекови за пајакови вени крем

Цена:

519ден 449ден

Цена:

519ден 449ден

Description

Артикал – ЗДР – 039

Крем за проширени вени Отстранување на проширени вени природен третман за ослободување од флебитис ангиитис домашни лекови за пајакови вени крем

1. Крем од пајакови вени: Чиста традиционална кинеска медицина вари макотрпно избрана, 100% направена од кинески хербални лекови, како што се Софора, фелодендрон, ангелика, сладок корен, комфеј, борнеол. Подобрете го изгледот на проширени вени и пајакови вени со нашиот специјално формулиран крем.

2. Кремот за отстранување на пајаковите вени е погоден за луѓе кои страдаат од васкулитис и болест на проширени вени, минимизирање на проширени вени и пајаци и јазол што е предизвикан од васкулитис и проширени вени. Олеснете го отокот, болката. Подобрете го тонот на кожата, минимизирајте ги проширените вени и пајаковите вени и сите истовремено.
3. Применливо за толпата: Долго време стоење или седење, долготрајно носење високи потпетици или модна убавина, постпартални и дебели луѓе, слаб проток на крв во толпа долните екстремитети.
4. Колагенот ја зацврстува и затегнува кожата. Природните масла промовираат еластичен и рамномерен тон на кожата за беспрекорен изглед на кожата. Лесен мирис. За надворешна употреба. Директно ставете го на раната. Нема остатоци од остатоци. Поудобен за употреба и убав изглед.

Употреба:
Основа на погодената област: 1 парче може да се користи 2-6 дена.
За благи и умерени лица: 3 парчиња како курс на лекување
За тешки лица: 5 парчиња како курс на лекување.
Предупредување: Бремена жена да не го користи. Алергија на кожа или рана треба да се користи со претпазливост, само за надворешна употреба, 2-4 пати на ден.

Апликација:
погоден за луѓе кои страдаат од васкулитис и болест на проширени вени.Флебитис. Варикоцела тромбоангитис облитеранс, артериосклеротична оклузија, болест на Рејно, ектима на нозете итн., Исто така, симптом предизвикан од горенаведената болест. како замор на екстремитетите (болка во болка, пад, оток, немоќен), оток на долните екстремитети, страв од студ, чешање на кожата, некроза на гноење.

Употреба:
Само за надворешна употреба. Ве молиме, проверете дали погодената област е чиста и суво. Потоа измачкајте го кремот на погодената област подеднакво. 2-4 пати на ден.
Предупредување: Бремена жена да не го користи. Алергијата на кожата или раната треба да ја користат со претпазливост
1 парче може да се користи 2-6 дена (врз основа на погодената област)
За благи и умерени лица: 3 дела како курс на лекување
За тешки лица: 5 парчиња како курс на лекување
4 чекори до работа:
Чекор 1 (околу 15 дена): ефикасно растворање на Коагулацијата на тромб, постепено распаѓање на тромбоза на вените, промовирање на венска циркулација на крв, олеснување на оток, болка, вкочанетост и други симптоми;
Чекор 2 (околу 30 дена): повлекување на проширени вени, исчезна флебитис, чиреви на нозете и раната почнуваат да заздравуваат, некротичната функција постепено ќе закрепне;
Чекор 3 (околу 60 дена): вените течат постепено, ја забрзуваат циркулацијата на крвта, проширените вени се подобруваат очигледно, вискозитетот на крвта, агрегацијата на тромбоцитите значително се намалуваат. Делот од улкус се лекува постепено. ќе порасне нов мускул;
Чекор 4 (околу 90 дена): Поправете венски. ендотелијалните клетки на васкуларниот wallид добиени регенерација, еластична регенерација, кадрава обновување на крвните садови, ширење на истегнување на бонусот на вените, клинички симптоми исчезнаа. Воспалена област поради нормална циркулација на крвта, регенерација на ткивата, растење на нови мускули, пигментацијата на кожата, кора постепено ќе исчезне, а регенерацијата на нервните влакна, способноста на невромодулаторот да се опорави.

Предлог за луѓе со васкулитис и проширени вени:
Загревајте се. избегнувајте влага. избегнувајте повреди. откажете се од пушењето и избегнувајте преголема работа е потребно.
1. Ако имате Флебитис. Ве молиме избегнувајте преголема работа и стојте долго. Бидејќи тоа ќе ја направи циркулацијата на крвта непречена. Не користете топла вода за чистење на стапалата. Редовно кревајте ги нозете, ќе ја промовирате циркулацијата на крвта.
2. Ако сте дијабетес со висок шеќер во крвта. Треба да се намали шеќерот во крвта. И грижете се за горенаведените 2 совети.
3. Бидете опуштени и потребен е добар менталитет. Избегнувајте силна нервоза.

=====================================

Стара Цена = 519 денари (8,43 Еу)

Нова Цена = 449 денари (7,30 Еу)

=====================================

Цена Цена ВКУПЕН ИЗНОС ВКУПЕН ИЗНОС Учество Учество Доплата Доплата
Количина денари евра Денари Евра денари Евра Денари Евра
1 449.00 7.30 449.00 7.30 269.40 4.38 179.60 2.92
2 427.62 6.95 855.24 13.91 513.14 8.34 342.10 5.56
3 407.26 6.62 1,221.77 19.87 733.06 11.92 488.71 7.95
4 387.86 6.31 1,551.45 25.23 930.87 15.14 620.58 10.09
5 369.39 6.01 1,846.97 30.03 1,108.18 18.02 738.79 12.01
10 351.80 5.72 3,518.03 57.20 2,110.82 34.32 1,407.21 22.88
25 335.05 5.45 8,376.27 136.20 5,025.76 81.72 3,350.51 54.48
50 319.10 5.19 15,954.80 259.43 9,572.88 155.66 6,381.92 103.77
100 303.90 4.94 30,390.09 494.15 18,234.05 296.49 12,156.03 197.66

==============================================

ИСПОРАКА до Вашата адреса + 130 денари

==============================================

Рок на испорака = 20 – 35 дена

==============================================

Телефон за контакт = 079-332-771

Патем, ако ви се допаѓа нашата продавница, ве молиме додадете ја нашата продавница во вашите Омилени продавници,

Нашите информации за ново пристигнување на нови производи и попусти можете да ги добиете навреме. Ви благодариме однапред.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

close
Start typing to see posts you are looking for.

За да станете член на budoshop.mk, потребно е да го пополните формуларот…

Цената за испораката е 130ден.

Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.
 

Други информации околу испораката

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни. Нарачателот е должен при приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи оштетувања. Доколку се увидат било какви оштетувања и недостатоци веднаш да се пријави на лицето кое ја доставува пратката.

Сите пратки се осигурани од губење и оштетување при испорака до секоја адреса. При превземањето на пратката нарачателот е должен да ја потпише и испратницата од доставувачот и да задржи еден од примероците за себе како потврда за превземањето.

За сите други информации контактирајте не на телефонскиот број 079 332 771 или преку email contact@budoshop.mk.
Доколку ви се потребни информации за статусот на пратката и терминот за нејзиното доставување, можете да ја контактирате директно доставната служба “X” на тел. XXX XXX XXX.

Одберете ги посакуваните производи, ставете ги во кошничка и намалете ја цената за износот на КОД-от при плаќање!

При процесирање на нарачката, потребно е на означеното поле да го внесите промо КОД-от за попуст.На една нарачка може да искористите еден КОД.

НАПОМЕНА:
КОД-от не е возможно да се замени за готовина, ниту можете да платете во готово на доставувачот, туку е потребно да го искористите на веб страната!

Ако немате доволно време за вашата нарачка да ја направите преку нашата интернет продавница, ние Ви даваме можност истата да ја направите преку нашиот телефонскиот број 079 332 771 или преку еmail на contact@budoshop.mk.
Нашите оператори ќе Ви помогнат во процесот на регистрација, користењето и функционалноста на интернет продажбата, пребарување на артиклите, како и во изборот на последните чекори при купувањето.

Ако се одлучите вашата нарачка да ја спроведете преку нашите оператори, телефонски или преку е-пошта, потребно е да ни оставите информации за:

  • примателот
  • адреса за испорака 
  • и контакт телефонски број

 

Ние ќе ви испратиме понуда со уплатница или ќе ви ја испорачаме пратката на дадената адреса, со можноста за плаќање при самата испорака (во готово).
За нарачки направени преку телефон или email, не се овозмoжува плаќање со кредитна картичка поради заштита на вашите лични податоци.

Tелефонските оператори се достапни во периодот од Понеделник до Четврток од 8:00 – 16:30 часот и во Петок од 8:00 – 15:30 часот.

За време на викенди и празници нарачките се овозможени само преку нашата веб страница со што телефонскиот број не е во функција.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Scroll To Top