Вашата кошничка

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

БРЗА ИСПОРАКА

ГОЛЕМ ИЗБОР

БЕЗБЕДНО КУПУВАЊЕ

НИСКИ ЦЕНИ

1 парче крем за третман на проширени вени, васкулитис, флебитис, пајак олеснување на болката маст малтер

Цена:

2.171ден 1.880ден

Цена:

2.171ден 1.880ден

Description

Артикал – ЗДР – 023

1 парче крем за третман на проширени вени, васкулитис, флебитис, пајак олеснување на болката маст малтер

Опис:
100% сосема нов и квалитетен
Боја: како што е прикажано
Големина: 20гр
Тежина: 20 гр
Состојка:
Софора. Фелодендрон. Ангелика. Тасев биле Комфри. Змејска крв. Борнеол. Хлорхексидин ацетат
Функција:
Олеснување на отокот. болка нодул што е предизвикан од васкулитис и проширени вени.
Апликација:
погоден за луѓе кои страдаат од васкулитис и болест на проширени вени. Флебитис. Варикоцела тромбоангитис облитеранс, артериосклеротична оклузија, болест на Рејно, ектима на нозете итн., Исто така, симптом предизвикан од горенаведената болест. како замор на екстремитетот (болка во болка, пад, оток, немоќен), оток на долните екстремитети, страв од студ, чешање на кожата, некроза на гноење.
Употреба: Само за надворешна употреба. Ве молиме, проверете дали погодената област е чиста и суво. Потоа измачкајте го кремот на погодената област подеднакво. 2-4 пати на ден.
Предупредување: Бремена жена да не го користи. Алергијата на кожата или раната треба да ја користат со претпазливост
Рок на траење: 2 години
4 чекори до работа:
Чекор 1 (околу 15 дена): ефикасно растворање на Коагулацијата на тромб, постепено распаѓање на тромбоза на вените, промовирање на венска циркулација на крвта, олеснување на оток, болка, вкочанетост и други симптоми;
Чекор 2 (околу 30 дена): повлекување на проширени вени, исчезна флебитисот, чиревите на нозете и раната почнуваат да заздравуваат, некротичната функција постепено ќе закрепне;
Чекор 3 (околу 60 дена): вените што течат стануваат постепено, ја забрзуваат циркулацијата на крвта, проширените вени се подобруваат очигледно, вискозитетот на крвта, агрегацијата на тромбоцитите е значително намалена. Делот од улкус се лекува постепено. ќе порасне нов мускул;
Чекор 4 (околу 90 дена): Поправете венски. ендотелијалните клетки на васкуларниот wallид добиени регенерација, еластична регенерација, кадрава обновување на крвните садови, ширење на истегнување на бонусот на вените, клинички симптоми исчезнаа. Воспалена област поради нормална циркулација на крвта, регенерација на ткивата, растење на нови мускули, пигментација на кожата, кора постепено ќе исчезне, и регенерација на нервните влакна, невромодулатор способност да се опорави
Внимание: нашите производи се кинески билки. Карактеристиката е безбедна, сигурна без несакани ефекти. Нема да има силно дејство на почетокот, тоа е она што е разликата со хемиската медицина (повредено тело и несакан ефект). Значи, се надеваме дека можете да го користите со текот на третманот и да продолжите подолго време за да постигнете задоволен ефект.
Предлог за луѓе со васкулитис и проширени вени:
Загревајте се. избегнувајте влага. избегнувајте повреди. откажете се од пушењето и избегнувајте преголема работа е потребно.
1. Ако имате Флебитис. Ве молиме избегнувајте преголема работа и стојте долго. Бидејќи тоа ќе ја направи циркулацијата на крвта непречена. Не користете топла вода за чистење на стапалата. Редовно кревајте ги нозете, ќе ја промовирате циркулацијата на крвта.
2. Ако сте дијабетес со висок шеќер во крвта. Треба да се намали шеќерот во крвта. И грижете се за горенаведените 2 совети.
3. Бидете опуштени и потребен е добар менталитет. Избегнувајте силна нервоза
Пакетот вклучува: 1 ЕЕЗ

========================================

Стара Цена = 2.171 денари (35,31 Еу)

Нова Цена = 1.880 денари (30,57 Еу)

========================================

Цена Цена ВКУПЕН ИЗНОС ВКУПЕН ИЗНОС Учество Учество Доплата Доплата
Количина денари евра Денари Евра денари Евра Денари Евра
1 1,880.00 30.57 1,880.00 30.57 1,128.00 18.34 752.00 12.23
2 1,790.48 29.11 3,580.95 58.23 2,148.57 34.94 1,432.38 23.29
3 1,705.22 27.73 5,115.65 83.18 3,069.39 49.91 2,046.26 33.27
5 1,624.01 26.41 8,120.07 132.03 4,872.04 79.22 3,248.03 52.81
10 1,546.68 25.15 15,466.81 251.49 9,280.08 150.90 6,186.72 100.60
25 1,473.03 23.95 36,825.73 598.79 22,095.44 359.28 14,730.29 239.52
50 1,402.88 22.81 70,144.25 1,140.56 42,086.55 684.33 28,057.70 456.22
75 1,336.08 21.72 100,206.07 1,629.37 60,123.64 977.62 40,082.43 651.75
100 1,272.46 20.69 127,245.80 2,069.04 76,347.48 1,241.42 50,898.32 827.61

==============================================

БЕСПЛАТНА Испорака до Вашата адреса

==============================================

НАПОМЕНА – Рок на испорака = 20 – 35 дена

==============================================

Телефон за контакт = 079-332-771

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

close
Start typing to see posts you are looking for.

За да станете член на budoshop.mk, потребно е да го пополните формуларот…

Цената за испораката е 130ден.

Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.
 

Други информации околу испораката

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни. Нарачателот е должен при приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи оштетувања. Доколку се увидат било какви оштетувања и недостатоци веднаш да се пријави на лицето кое ја доставува пратката.

Сите пратки се осигурани од губење и оштетување при испорака до секоја адреса. При превземањето на пратката нарачателот е должен да ја потпише и испратницата од доставувачот и да задржи еден од примероците за себе како потврда за превземањето.

За сите други информации контактирајте не на телефонскиот број 079 332 771 или преку email contact@budoshop.mk.
Доколку ви се потребни информации за статусот на пратката и терминот за нејзиното доставување, можете да ја контактирате директно доставната служба “X” на тел. XXX XXX XXX.

Одберете ги посакуваните производи, ставете ги во кошничка и намалете ја цената за износот на КОД-от при плаќање!

При процесирање на нарачката, потребно е на означеното поле да го внесите промо КОД-от за попуст.На една нарачка може да искористите еден КОД.

НАПОМЕНА:
КОД-от не е возможно да се замени за готовина, ниту можете да платете во готово на доставувачот, туку е потребно да го искористите на веб страната!

Ако немате доволно време за вашата нарачка да ја направите преку нашата интернет продавница, ние Ви даваме можност истата да ја направите преку нашиот телефонскиот број 079 332 771 или преку еmail на contact@budoshop.mk.
Нашите оператори ќе Ви помогнат во процесот на регистрација, користењето и функционалноста на интернет продажбата, пребарување на артиклите, како и во изборот на последните чекори при купувањето.

Ако се одлучите вашата нарачка да ја спроведете преку нашите оператори, телефонски или преку е-пошта, потребно е да ни оставите информации за:

  • примателот
  • адреса за испорака 
  • и контакт телефонски број

 

Ние ќе ви испратиме понуда со уплатница или ќе ви ја испорачаме пратката на дадената адреса, со можноста за плаќање при самата испорака (во готово).
За нарачки направени преку телефон или email, не се овозмoжува плаќање со кредитна картичка поради заштита на вашите лични податоци.

Tелефонските оператори се достапни во периодот од Понеделник до Четврток од 8:00 – 16:30 часот и во Петок од 8:00 – 15:30 часот.

За време на викенди и празници нарачките се овозможени само преку нашата веб страница со што телефонскиот број не е во функција.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Scroll To Top