Вашата кошничка

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

БРЗА ИСПОРАКА

ГОЛЕМ ИЗБОР

БЕЗБЕДНО КУПУВАЊЕ

НИСКИ ЦЕНИ

10.1 Inch Mini Netbook WiFi Kids Laptop Android 4.2 Notebook 1.5GHz

Цена:

23.528ден 21.482ден

Цена:

23.528ден 21.482ден

Description

Артикал – ЛАП-ТОП -002

10.1 Inch Mini Netbook WiFi Kids Laptop Android 4.2 Notebook 1.5GHz

Опис

Спецификации:

Состојба: Сосема нова
Факултативна боја: црна / розова / бела
Конфигурација на хардвер
Процесор: S500 Architecture A9 1.7ghz
RAM меморија: 1 GB DDRIII
Складирање: 8 GB
Продолжена картичка: СД картичка со продолжена картичка, У диск
ЛЦД-дисплеј: 10,1 TFT дигитален, 1024 × 600, дигитален интерфејс RGB666;
Безжична технологија: 802.11b / g / n Безжична локална мрежа
Широкопојасен кабел: 10 / 100M етернет
камера: Предна 30W
I / O порта: DC влез + 5V DC 3,5 mm
Слушалка: 3,5 мм стандард
Микрофон: 3,5 мм стандард
Етернет: RJ-45 Jackеr
Картичка за податоци: SD / TF картичка
USB: USB2.0 домаќин 2 Ch
Глушец / тастатура: Поддршка за стандарден глушец & засилувач; Тастатура со USB интерфејс
Панел на допир: Панел на допир со отпорност на поддршка или панел на допир со капацитет
Аудио: 0,5W × 2 излез на стерео звучник
Внес на моно микрофон
Индикатор за статус напојување при полнење
Вклучување / исклучување: Само еден клуч
Батерија: 3000mAH
Адаптер: AC100-240V, DC5V литиумска батерија
Време на траење: вклучено Wi-Fi: 2 часа или повеќе
Wi-Fi исклучено: 3 часа или повеќе
Механичка големина: 279 * 188 * 19мм
Нето тежина: 810g
Оперативен систем: Андроид 4.2
SNR:> 90dB

Функционални карактеристики:
Метод на внесување: преинсталирајте
BaiduInput, тастатура со Android
Функција на мрежата: Прелистувач, Опера за поддршка, UCWeb, SkyFile, Делфин, други
Он-лајн забава: Гледајте видео на Интернет. Television.film.music.radio станица преку поврзување на Интернет
Канцелариски софтвер: WORD, EXCEL, POWERPOINT, PDF, TXT
Вградената игра 3D забрзува, може совршено да ги поддржува 3Д игрите
Проширување Гугл пазар до повеќе од 20000 видови на одличен софтвер за бесплатно преземање
Мрежна апликација Сурфање на веб, мрежен разговор, е-пошта, е-книги, менаџер на ресурси

Карактеристики:

Премиум 10,1-инчен андроид 4.2 системски лаптоп доаѓа со МАКЕДОНСКА тастатура. 10 & quot; инчен HD екран овозможува јасно прегледување.
Bluetooth и USB приклучок ги обезбедува сите опции за вметнување и изложување на поврзување што ги сакате лаптоп PREMIUM 10 INCH

Нетбук на лаптоп со СУПЕРИОРЕН процесор – процесор VIA S500 Cortex A9 1.7GHZ процесор што ги зголемува можностите за повеќе задачи на лаптопот.

Поврзете ја тетратката со WiFi мрежа и можете да ја носите каде и да сте во куќата и вашата забава секогаш оди со вас.

Меморијата за меморија од 8 GB ви овозможува да преземате илјадници бесплатни игри од продавницата Google play што доаѓа пред

инсталиран на вашиот мини лаптоп / лаптоп.

Да се ​​биде најдобар роденден или Божиќен подарок, една од најдобрите тетратки за гледање филмови, играње игри и прелистување на Интернет, таблет за учење подлога за деца.

ГОЛЕМА БАТЕРИЈА и КАМЕРА – предна веб-камера за слики со висока резолуција. Бележникот има голема батерија

проверете дали вашата забава не е прекината поради слаба батерија.

Пакетot вклучува:
1pc x Netbook на мини лаптоп
1 парче x AC полнач
1pc x Прирачник за корисник

Белешки:

Демо со други додатоци на сликата не е вклучено.

========================================

Стара Цена = 23.528 денари (382,57 Еу)

Нова Цена = 21.482 денари (349,30 Еу)

========================================

Цена Цена ВКУПЕН ИЗНОС ВКУПЕН ИЗНОС Учество Учество Доплата Доплата
Количина денари евра Денари Евра денари Евра Денари Евра
1 21,482.00 349.30 21,482.00 349.30 12,889.20 209.58 8,592.80 139.72
2 20,459.05 332.67 40,918.10 665.33 24,550.86 399.20 16,367.24 266.13
3 19,484.81 316.83 58,454.42 950.48 35,072.65 570.29 23,381.77 380.19
4 18,556.96 301.74 74,227.84 1,206.96 44,536.70 724.17 29,691.13 482.78
5 17,673.29 287.37 88,366.47 1,436.85 53,019.88 862.11 35,346.59 574.74
10 16,831.71 273.69 168,317.09 2,736.86 100,990.25 1,642.12 67,326.84 1,094.75
25 16,030.20 260.65 400,754.98 6,516.34 240,452.99 3,909.80 160,301.99 2,606.54
50 15,266.86 248.24 763,342.82 12,412.08 458,005.69 7,447.25 305,337.13 4,964.83
100 14,539.86 236.42 1,453,986.32 23,642.05 872,391.79 14,185.23 581,594.53 9,456.82

==============================================

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА до Вашата адреса

==============================================

Рок на испорака = 20 – 35 дена

==============================================

Телефон за контакт = 079-332-771

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

close
Start typing to see posts you are looking for.

За да станете член на budoshop.mk, потребно е да го пополните формуларот…

Цената за испораката е 130ден.

Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.
 

Други информации околу испораката

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни. Нарачателот е должен при приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи оштетувања. Доколку се увидат било какви оштетувања и недостатоци веднаш да се пријави на лицето кое ја доставува пратката.

Сите пратки се осигурани од губење и оштетување при испорака до секоја адреса. При превземањето на пратката нарачателот е должен да ја потпише и испратницата од доставувачот и да задржи еден од примероците за себе како потврда за превземањето.

За сите други информации контактирајте не на телефонскиот број 079 332 771 или преку email contact@budoshop.mk.
Доколку ви се потребни информации за статусот на пратката и терминот за нејзиното доставување, можете да ја контактирате директно доставната служба “X” на тел. XXX XXX XXX.

Одберете ги посакуваните производи, ставете ги во кошничка и намалете ја цената за износот на КОД-от при плаќање!

При процесирање на нарачката, потребно е на означеното поле да го внесите промо КОД-от за попуст.На една нарачка може да искористите еден КОД.

НАПОМЕНА:
КОД-от не е возможно да се замени за готовина, ниту можете да платете во готово на доставувачот, туку е потребно да го искористите на веб страната!

Ако немате доволно време за вашата нарачка да ја направите преку нашата интернет продавница, ние Ви даваме можност истата да ја направите преку нашиот телефонскиот број 079 332 771 или преку еmail на contact@budoshop.mk.
Нашите оператори ќе Ви помогнат во процесот на регистрација, користењето и функционалноста на интернет продажбата, пребарување на артиклите, како и во изборот на последните чекори при купувањето.

Ако се одлучите вашата нарачка да ја спроведете преку нашите оператори, телефонски или преку е-пошта, потребно е да ни оставите информации за:

  • примателот
  • адреса за испорака 
  • и контакт телефонски број

 

Ние ќе ви испратиме понуда со уплатница или ќе ви ја испорачаме пратката на дадената адреса, со можноста за плаќање при самата испорака (во готово).
За нарачки направени преку телефон или email, не се овозмoжува плаќање со кредитна картичка поради заштита на вашите лични податоци.

Tелефонските оператори се достапни во периодот од Понеделник до Четврток од 8:00 – 16:30 часот и во Петок од 8:00 – 15:30 часот.

За време на викенди и празници нарачките се овозможени само преку нашата веб страница со што телефонскиот број не е во функција.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Scroll To Top