Вашата кошничка

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

БРЗА ИСПОРАКА

ГОЛЕМ ИЗБОР

БЕЗБЕДНО КУПУВАЊЕ

НИСКИ ЦЕНИ

100% оригинални лабави скапоцени камења Moissanite Stone GRA 1ct D Color VVS1 Lab Diamond недефинирано одлично сечење за накит дијамантски прстен

Цена:

4.099ден 3.549ден

Цена:

4.099ден 3.549ден

Description

Артикал – ДИЈАМАНТ – 002

100% оригинални лабави скапоцени камења Moissanite Stone GRA 1ct D Color VVS1 Lab Diamond недефинирано одлично сечење за накит дијамантски прстен

Опис

Предмет: Лабав скапоцен камен Моасанитски камен
Боја: D Боја VVS1
Големина: 7 мм
Облик: тркалезна форма на дијамант
Тежина: 1ct
Карактеристика: Тешко и јасно
Пакување:
1 * Вистински камен од Моасанит
1 * Исклучителна торба за подароци
1 * ГРА сертификат

За Моисанит

Moissanite е природен елемент минерал, втор најтежок скапоцен камен во светот. Природен моасанит, метеорит од вселената. Во 1894 година, француски лауреат на Нобеловата награда, д-р Анри Моасан, откри честички врзани со јаглерод-силициум од метеорит што падна во некои држави во Аризона, САД, па научниците започнаа со истражување и развој. Во 1905 година, за да му се покаже почит на д-р Анри Моисан, овој новооткриен скапоцен камен го доби името Моасанит. Каменот е вештачки дијамант.

======================================

Стара Цена = 4.099 денари (66,65 Еу)

Нова Цена = 3.549 денари (57,71 Еу)

======================================

Цена Цена ВКУПЕН ИЗНОС ВКУПЕН ИЗНОС Учество Учество Доплата Доплата
Количина денари евра Денари Евра денари Евра Денари Евра
1 3,549.00 57.71 3,549.00 57.71 2,129.40 34.62 1,419.60 23.08
2 3,380.00 54.96 6,760.00 109.92 4,056.00 65.95 2,704.00 43.97
3 3,219.05 52.34 9,657.14 157.03 5,794.29 94.22 3,862.86 62.81
5 3,065.76 49.85 15,328.80 249.25 9,197.28 149.55 6,131.52 99.70
10 2,919.77 47.48 29,197.71 474.76 17,518.63 284.86 11,679.08 189.90
25 2,780.73 45.22 69,518.36 1,130.38 41,711.02 678.23 27,807.34 452.15
50 2,648.32 43.06 132,415.92 2,153.10 79,449.55 1,291.86 52,966.37 861.24
75 2,522.21 41.01 189,165.60 3,075.86 113,499.36 1,845.52 75,666.24 1,230.35
100 2,402.10 39.06 240,210.29 3,905.86 144,126.17 2,343.52 96,084.12 1,562.34

==================================

НАПОМЕНА – БЕСПЛАТНА Испорака до Вашата адреса

==================================

НАПОМЕНА – Рок на испорака = 20 – 35 дена

==================================

Телефон за контакт = 079-332-771

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

close
Start typing to see posts you are looking for.

За да станете член на budoshop.mk, потребно е да го пополните формуларот…

Цената за испораката е 130ден.

Доставната служба ја испорачува секоја пратка во рок од 1 до 3 работни дена на целата територија на Р. Македонија, до секоја адреса и населено место.   

Пратките се доставуваат до влезот на станбениот објект од наведената адреса. Во недела и за празници доставната служба не испорачува.
 

Други информации околу испораката

Производите се секогаш безбедно спакувани, така што при транспортот немаат можност да бидат оштететни. Нарачателот е должен при приемот на пратката детално да ја провери и да воочи дали има некакви видливи оштетувања. Доколку се увидат било какви оштетувања и недостатоци веднаш да се пријави на лицето кое ја доставува пратката.

Сите пратки се осигурани од губење и оштетување при испорака до секоја адреса. При превземањето на пратката нарачателот е должен да ја потпише и испратницата од доставувачот и да задржи еден од примероците за себе како потврда за превземањето.

За сите други информации контактирајте не на телефонскиот број 079 332 771 или преку email contact@budoshop.mk.
Доколку ви се потребни информации за статусот на пратката и терминот за нејзиното доставување, можете да ја контактирате директно доставната служба “X” на тел. XXX XXX XXX.

Одберете ги посакуваните производи, ставете ги во кошничка и намалете ја цената за износот на КОД-от при плаќање!

При процесирање на нарачката, потребно е на означеното поле да го внесите промо КОД-от за попуст.На една нарачка може да искористите еден КОД.

НАПОМЕНА:
КОД-от не е возможно да се замени за готовина, ниту можете да платете во готово на доставувачот, туку е потребно да го искористите на веб страната!

Ако немате доволно време за вашата нарачка да ја направите преку нашата интернет продавница, ние Ви даваме можност истата да ја направите преку нашиот телефонскиот број 079 332 771 или преку еmail на contact@budoshop.mk.
Нашите оператори ќе Ви помогнат во процесот на регистрација, користењето и функционалноста на интернет продажбата, пребарување на артиклите, како и во изборот на последните чекори при купувањето.

Ако се одлучите вашата нарачка да ја спроведете преку нашите оператори, телефонски или преку е-пошта, потребно е да ни оставите информации за:

  • примателот
  • адреса за испорака 
  • и контакт телефонски број

 

Ние ќе ви испратиме понуда со уплатница или ќе ви ја испорачаме пратката на дадената адреса, со можноста за плаќање при самата испорака (во готово).
За нарачки направени преку телефон или email, не се овозмoжува плаќање со кредитна картичка поради заштита на вашите лични податоци.

Tелефонските оператори се достапни во периодот од Понеделник до Четврток од 8:00 – 16:30 часот и во Петок од 8:00 – 15:30 часот.

За време на викенди и празници нарачките се овозможени само преку нашата веб страница со што телефонскиот број не е во функција.

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Scroll To Top